Cyklisticko-poznávací zájezd - Taurská stezka IV.

Čekají vás úchvatné přírodní scenérie ve spojení s lehkostí jízdy na kole převážně z kopce po jedné z nejkrásnějších cyklostezek! Stezka začíná pod největšími evropskými vodopády Krimmelskými a pokračuje nenáročným terénem podél divoké horské řeky Salzach, lemované nejznámějšími vrcholy Vysokých Taur s ledovci i zasněženými špičkami třítisícovek, sytě zelenými pastvinami na strmých srázech.
 
Projedete kolem zdobených sels­kých statků, malebnými vesnicemi, kolem důmyslných vodních elektráren, známými středisky Mittersill, Kaprun, Zell am See s oblíbeným jezerem. Cestou do St. Johannu  můžete navštívit divoké soutěsky Kitzlochklamm či Liechtensteinklamm.
 
Dále se stezka stáčí přes historický Bischofshofen, proniká mezi vápencovými masívy Tennengebirge a Hagengebirge do keltského Halleinu s třítisíciletou historií těžby soli. Za návštěvu jistě stojí i zámek Hellbrunn, který je známý hlavně díky svým vodním slavnostem. Zahrada zámku je totiž doslova protkána různými vodními atrakcemi, takže pokud je horko, budete návštěvou doslova nadšeni :-).
 
Zájezd je určen všem milovníkům cyklistiky a pěší turistiky, kteří chtějí nasát pravou atmosféru rakouských Alp. Délka jednotlivých etap je maximálně 70 km s převýšením do 500 m, všechny etapy mají kratší a delší varianty, tím je zájezd vhodný i pro rodiny s dětmi. Ubytovaní budeme ve vesnici St. Johann im Pongau v námi oblíbeném tříhvězdičkovém hotelu Landhotel Lerch-Plankenau.
 
Počet volných míst: 0 (aktualizováno 21. 3. 2018)
 

Termín: 

čtvrtek 17. 5. - neděle 20. 5. 2018

 

Cena:

Dospělí
5 600 Kč (16 - 99 let)
Student
4 600 Kč (12 - 15 let)
Dítě
3 600 Kč (2 - 11 let)
 

Cena zahrnuje:

3 x ubytování v Lanhotelu Lerch Plankenau (dvoulůžkové až čtyřlůžkové pokoje).
3 x polopenzi
veškerou dopravu autobusem s vlekem na kola
mapové podklady pro cyklistické výlety
služby průvodce

 

Cena nezahrnuje:

vstupné dle programu (Krimmelské vodopády, Muzeum národního parku Vysoké Taury v Mittersilu, soutěsky Kitzlochklamm a Liechtensteinklamm, největší ledová jeskyně na světě Eisriesenwelt, solné doly Hallein atd.), cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti

 

Informace:

LANDHOTEL LERCH PLANKENAU stojí na idylickém místě. Nabízí přírodní koupaliště, slunnou terasu a bezplatné Wi-Fi ve společných prostorách. Hned u objektu začíná Taurská cyklostezka. Všechny pokoje mají výhled do zahrady nebo na okolní pohoří, kabelovou TV a vlastní koupelnu se sprchou a toaletou. Některé pokoje mají také balkon.

Landhotel Lerch Plankenau podává snídani formou bufetu ve své restauraci, která se specializuje na jídla rakouské a mezinárodní kuchyně. V hotelové vinárně si můžete vybrat ze speciálních vín pro večeři.


Strava - polopenze - snídaně formou bohatého bufetu, večeře o čtyřech chodech (předkrm, polévka, hlavní jídlo a dezert). Nápoje k večeři se hradí zvlášť. 
Odjezd - ve čtvrtek v 07:00 hodin od Církevního gymnázia Plzeň (Mikulášské nám. 15) 
Příjezd - v neděli kolem 18 hodiny 

 

Storno podmínky:

90 až 60 dnů včetně před termínem zahájení zájezdu – 20% z celkové ceny, nejméně však 500 Kč 
60 až 11 dnů včetně před termínem zahájení zájezdu – 50% z celkové ceny 
10 dnů a méně před termínem zahájení zájezdu – 100% celkové ceny

 

Na zájezd jste přihlášeni až po odeslání přihláškyPlatební informace Vám budou zaslány na e-mail uvedený na přihlášce.

 

Program

DEN PRVNÍ - 17. 5. 2018
Přejezd autobusem Plzeň - Prien am Chiemsee - St. Johann im Pongau
den první den první den první den první

Varianta A

Výlet lodí na ostrov Herrenchiemsee, prohlídka zámku Schlosspark Herrenchiemsee (Dospělí – 11 Euro). Největší bavorské jezero Chiemsee je často nazýváno „Bavorské moře“. Toto označení má svůj důvod. Na tomto téměř 80 km² velkém jezeře můžete zažít příliv a odliv jako u moře. Dalším důvodem je, že se jedná o pozůstatek pravadávného moře „Thetis“, které tehdy pokrývalo skoro polovinu Evropy. Před 130 lety nechal výstřední bavorský král vybudovat na ostrově uprostřed jezera Chiemsee kopii francouzského Versailles. Měla být jeho uzavřeným světem, ale hned po jeho záhadné smrti se stala obrovskou turistickou atrakcí.

Varianta B
cyklo turistika

Lehká - Prien am Chiemsee - Gstadt am Chiemsee a zpět (25 km) 
Střední - Prien am Cheimsee - Seebruck a zpět (40 km)
Těžká - Prien am Chiemsee okolo jezera (55 km) 

 

 

DEN DRUHÝ - 18. 5. 2018
Přejezd autobusem St. Johann im Pongau - Krimmelské vodopády
den druhý den druhý den druhý den druhý

Varianta A
pěší turistika

Prohlídka Krimmelských vodopádů
Vstupné: dospělí - 4 Euro, dítě 6 - 15 let - 1 Euro
Krimmelské vodopády jsou se svou výškou 380 m nejvyšší v Evropě a páté nejvyšší na světě. Tyto vodopády byly jako jediné mezi mnoha přírodními památníky Rakouska v letech 1967 a 1987, oceněny diplomem Evropské rady, který je zároveň statusem chráněné památky.

Prohlídka Světa národních parků (Dospělí - 10 Euro, dítě 6 – 14 let – 5 Euro)
Centrum Nationalparkwelten (Světy národního parku) spojují pod jednou střechou jedinečný svět alpských zážitků, koncentrovaných kolem nejvyšší hory Rakouska (Großglockner, 3 798 m) a dalších 266 třítisícovek, více 342 ledovců a jednoho z největších vodopádů světa. Návštěvníkům nabízí prohlídku osmi fascinujících sálů, v nichž poznají a pochopí unikátní různorodost největšího chráněného území Alp (přes 1 800 km²). Vrcholem prohlídky se může stát „let orla“, panoramatický pohled na úchvatnou krajinu, údolí i nejvyšší vrcholy. Navštivte nejmodernější výstavní centrum národního parku v Alpách!
 

Varianta B
cyklo turistika

Lehká - Krimmelské vodopády - Mittersill (35 km) 
Střední - Krimmelské vodopády - Piesendorf (55 km)
Těžká - Krimmelské vodopády - Zell am See (65 km) 

 

DEN TŘETÍ - 19. 5. 2018
Přejezd autobusem – St. Johann im Pongau - Hallein nebo St. Johann im Pongau - Bad Gastein
den třetí den třetí den třetí den třetí

Varianta A

Prohlídka divoké soutěsky Kitzlochklamm či Liechtensteinklamm (vstupné dospělí – 6 Euro, dítě do 18 let – 4 Euro).

Krimmelské vodopády nejsou jediná lokalita v salcburském regionu, kde můžete obdivovat obrovské proudy zurčící vody. Další podobnou zajímavostí na západě Rakouska je totiž Kitzlochklamm nebo Lichtensteinklamm. Jedná se o skalní soutěsku, která je podle oficiálních zdrojů hluboká až tři stovky metrů. Projít se po dřevěných schodech a vidět pod sebou tu nekonečnou hloubku je opravdu dechberoucí. 

Prohlídka největší ledové jeskyně světa Eisriesenwelt (vstupné dospělí – 24 Euro, dítě do 14 let – 14 Euro).

Až do výšky 8 pater se tyčí hradby a stěny z ledu, útvary ze zmrzlé vody pokrývají stěny, mohutné figury stojí v ohromných halách. Sama cesta k jeskyni je již zážitkem. Od parkoviště se vznášíte k západní stěně Hochkogelu nejprudší lanovkou Rakouska se sklonem až 50°.

Varianta B
cyklo turistika

Lehká - St. Johann im Pongau - Werfen (25 km) 
Střední - St. Johann im Pongau - Golling an der Salzach (40 km)
Těžká – St. Johann im Pongau - Hallein (55 km) 

Lehká - Taxenbach - Zell am See (25 km) 
Střední - Bad Gastein - St. Johann im Pongau (35 km)
Těžká – Bad Gastein - Zell am See (55 km) 

 

DEN ČTVRTÝ - 20. 5. 2018
Přejezd autobusem St. Johann im Pongau - Salzburg - Plzeň
den čtvrtý den čtvrtý den čtvrtý

Varianta A
pěší turistika

Prohlídka zámku Hellbrunn (vstupné dospělí – 12.50 Euro, dítě do 18 let – 5.50 Euro)

Zámek Hellbrunn, patřící mezi nejkrásnější renesanční zámky severně od Alp, se nachází na jižním okraji Salzburgu na úpatí hory Hellbrunn. Pro arcibiskupa Marka Sittica jej v roce 1612 vystavěl italský architekt Santino Solari. Letohrádek je obklopen nádhernými zahradami s fontánami a vodotrysky tzv. vodními hrátkami, které jsou jednou z nejvyhledávanějších salzburgských atrakcí. Tvoří je desítky skrytých trysek a záludných fontán, které postříkají kolemjdoucího ve chvíli, kdy to vůbec nečeká.

Varianta B
cyklo turistika

Lehká - Golling an der Salzach - Hellbrunn (25 km) 

 

MAPY:

Trasa

Km

GPX

čtvrtek: okolo Chiemsee

55 km

.GPX

pátek: Krimml - Zell am See

65 km

.GPX

sobota: Ferleiten - Lerch Plankenau
sobota: Ferleiten - Zell am See

50 km
25 km

.GPX
.GPX

neděle: Lech Plankenau - Golling

38 km

.GPX